0188-3581Jazda na lonży

Pierwszym etapem nauki jazdy konnej jest jazda indywidualna na lonży z instruktorem, dzięki czemu początkujący jeździec może czuć się bezpiecznie i swobodnie. Podczas jazdy na lonży koń prowadzony jest po okręgu na specjalnej kilkumetrowej linie (lonży), której drugi koniec trzyma instruktor i kontroluje nią konia, tak by osoba ucząca się podstaw jazdy konnej skoncentrowała się na ćwiczeniach równowagi, utrzymania prawidłowej postawy, nauki poprawnego dosiadu, itd. Na lonży uczymy się równowagi w siodle, trzymania wodzy, dosiadu, łapania strzemion, jazdy bez strzemion. Jeżdżąc stępem na lonży uczymy się równowagi, niezależnego działania różnymi częściami ciała oraz pomagamy osiągnąć pewność siebie.

Jazda na maneżu

Po zdobyciu wystarczających umiejętności by przejść dalej rozpoczynamy naukę jazdy w grupie. Tutaj uczymy się utrzymywania odpowiednich odstępów między jednym a drugim koniem, poprawiamy równowagę w kłusie anglezowanym jak i w kłusie ćwiczebnym, pracujemy nad prawidłowym, samodzielnym kierowaniem koniem oraz uczymy się i doskonalimy jazdę galopem. Doskonalimy jazdę w półsiadzie, oraz pracujemy na drogach nad równowagą we wszystkich trzech chodach.

Oprowadzanka

Dla najmłodszych dzieci oferujemy oprowadzanki na naszych najmniejszych, czterokopytnych zwierzakach. Zapraszamy rodziców z wraz ze swoimi pociechami na jazdy na kucykach. Rozpoczęcie swojej przygody jeździeckiej od jazdy na kucyku jest idealnym wstępem do późniejszej regularnej nauki jazdy konnej. Dzieci bardzo szybko oswajają się z małymi konikami, nabierają odpowiednich nawyków, które są bardzo przydatne przy jeździe na dużych koniach. Pierwszy pozytywny kontakt z kucykiem sprawia, że dzieci tracą lęk przed dużo większym od nich zwierzęciem oraz nabierają odwagi i samodzielności

Ważne informacje

Przychodząc na lekcję należy mieć obuwie na płaskiej podeszwie, jeśli ze sznurowadłami – należy je schować do buta tak, aby sznurówki nie zaczepiały o strzemiona. Dodatkowo należy mieć dopasowane w łydce spodnie (bryczesy, dresy), nie krępujące ruchów. Kaski jeździeckie obowiązują wszystkich naszych jeźdźców, bez względu na wiek – zapewniamy w stajni.


REGULAMINY OBOWIĄZUJĄCE NA NASZYM OBIEKCIE ORAZ ZGŁOSZENIE NA ZAJĘCIA:

Regulamin stajni
Regulamin rekreacji

SPRAWDŹ POZOSTAŁĄ NASZĄ OFERTĘ

Wynajem bryczki
0188-3762
Pensjonat dla konI
Organizacja imprez
Zajęcia dydaktyczne
0188-3772